Porto město odkud pochází portské víno


Když přijedete do Porta, v oblasti centra, můžete si užít nádherné pohledy na historické město, to tvoří terasovitá architektura, překrásné domky a těm dominují siluety kostelních věží. Krásu města doplňuje řeka Douro, na ní můžete najít stylové lodičky, které kotví u břehů a ty jsou zpevněny kamennou zídkou.

Památky

Porto nabízí nespočet architektonických památek, jako je například gotická katedrála nebo gotický kostel sv. Františka, ten návštěvníky láká svojí dokonalou výzdobou. Mimo tyto památky, můžete zde navštívit další pamětihodnosti, které svým vznikem sahají do gotiky, renesance a baroka. Výhodou je, že v mnoha památkách lze využít studentskou či důchodcovskou slevu. V Portu můžete i obdivovat technické skvosty, jedná se o tři mosty přes řeku Douro.

porto most

Portské víno

Patříte mezi milovníky portského vína? Pokud ano, tak Porto je známe vývozem portského vína. Tudíž zde můžete nejvíce si užít popíjení portského vína a u toho obdivovat skvosty města. Velkou výhodou je, že se i nabízejí letenky do Porta, takže se nemusíte mačkat v autobuse. U řeky se nacházejí sklepy s tímto výborným vínem, zde jej můžete navštívit a dozvědět se vše o historii výroby vína a součástí prohlídky je i ochutnávka. Cena se určuje podle kvality, druhu a stáří vína, ale i tak je v Portugalsku stále levnější než v České republice.

večerní porto

Ubytování

V Portu je ubytování bohaté a cena se odvíjí podle kvality ubytování. Můžete si sehnat luxusní hotely v centru města, které se pohybují okolo 20 tisíc korun za týden, nebo se můžete ubytovat v levnějších hotelech. Můžete si projít i zapadlé uličky, které vedou od řeky nahoru k centru. Nachází se zde malé bufety, kde seženete ryby, chleba a portské za úžasnou cenu. Porto je město, kde se snoubí starobylá i moderní architektura, tradice i nové zvyky, tudíž opravdu stojí za podívanou.

About the author