Výhoda být on-line na cestách

Cestování s mapou mohlo být někdy velmi složité. S úsměvem dodnes vzpomínám, jak jsem při cestě na dovolenou s rodiči hrdě seděla na místě spolujezdce a jako správná typická žena, navigovala tátu přesně opačným směrem. Později jsem díky svému zaměstnání práci s mapou vypilovala téměř k dokonalosti, ale ani tak nebylo jednoduché dostat se z bodu A do bodu B. Musela jsem často zastavovat a zkoumat trasu, když jsem sjela z cesty kvůli přehlédnuté směrovce nebo nedostatečnému dopravnímu značení. Hodně žen zná jistě situaci, kdy její milý má svou hlavu a ví nejlépe, kudy má jet. Co na tom, že nějakou tu chvilku už evidentně bloudí, na cestu se v žádném případě nezeptá.

navádění na cestě

S příchodem moderních technologií se stalo cestování mnohem jednodušší. Nemusíte již zkoumat podrobně mapu, ani se obávat komplikací na cestě, když máte za navigátora ženu bez orientačního smyslu. Stačí mít chytrý mobilní telefon a být on-line. Na internetu je zdarma ke stažení několik navigačních aplikací. Vyberete si tu, která Vám nejvíc vyhovuje, a stáhnete si jí do svého mobilu. Zadáte cíl cesty a můžete vyrazit bez obav z toho, že zabloudíte, protože jste někde špatně odbočili. Aplikace stále sleduje Vaší GPS polohu, velmi rychle zjistí, že jste změnili naplánovaný směr a navede Vás zpět.
ruce s mapou
Poradí si i s tvrdohlavým řidičem, který vytrvale odmítá poslechnout její pokyny. Chvíli se ho snaží vrátit zpět správným směrem, když ho nepřesvědčí, trasu přepočítá a dále přesně naviguje k vytyčenému cíli. Některé z navigačních aplikací Vám dokonce mohou snížit riziko z placení pokut. A to díky solidárnosti ostatních řidičů, kteří přímo do aplikace zadají upozornění na policejní hlídku na trase. Kromě toho také účastníci silničního provozu upozorňují na překážky na komunikacích, práce na silnici nebo kolony. Díky tomu pak navigace dokáže rychle nabídnout vhodnější trasu nebo navrhnout objížďku dle aktuální situace v okolí.

Některé z aplikací můžete využít, i pokud jste off-line. Což je výhodné v oblastech, kde je horší internetové připojení nebo nemáte dostatečné množství dat od svého mobilního operátora. Jen si musíte stáhnout potřebnou mapu ještě před tím, než vyrazíte na cestu. A také se v tom případě musíte obejít bez aktuálních informací o kolonách, uzavírkách a policejních hlídkách.

Navigaci můžete použit i při pěší turistice, na cyklistickém výletu nebo při cestě vlakem.

About the author