Spolupráce při stěhování v Praze

Stěhování v Praze patří do lidských činností, které vyžadují výbornou organizaci a především spolupráci v duchu jednoty, kdy každý má určitý úkol a cílem je co nejrychlejší a nejjednodušší proces přemístění věcí z bodu A do bodu B. Jestliže si najímáte profesionální firmu, a nejedná se o službu na klíč, pak bude vaším hlavním úkolem rozdělit úkoly mezi členy rodiny tak, aby každý převzal část zodpovědnosti.

kartonové krabice

Co svěřit dětem – děti mohou asistovat při balení věcí, pomáhat stříhat či odvíjet lepicí pásku, vkládat věci do krabic, mohou nosit předměty a balit je do bublinkové fólie. Totéž můžete provádět i se seniory, jde o to, aby se nikdo necítil odstrčený, a aby každý měl pocit, že je tu něco platný.

Děti mohou pomáhat i se značením krabic a se zapisováním do poznámkového bloku, co v které krabici je umístěno. Mohou asistovat i při balení pokojových rostlin a mohou se také postarat o domácí zvířata. Nezapomínejte ovšem na dostatečný odpočinek a práci střídejte se zábavou. Jděte se proběhnout ven, projet na kole, zajděte do obchodu, do kina nebo ke kamarádům na návštěvu.

dřevěné bedny

Kdo si poradí s demontáží nábytku – necítíte-li se na rozebrání větších kusů nábytku, můžete to ponechat na stěhovací firmě, stěhováci zvládají demontovat i velké šatní skříně na míru a kuchyňské sestavy a zároveň jsou pojištění pro případ poškození či ztráty věcí.

Nedřete se s pračkou a sedací soupravou – tohle opravdu raději svěřte lidem, co se tím úspěšně živí, velmi těžká břemena, jako je automatická pračka nebo nerozkládací pohovka mohou být zdrojem zbytečného úrazu, zvláště při přenášení po schodech.

Kdo bude běhat po úřadech – tohle za vás žádná firma neudělá, na úřady kvůli změně pobytu, tedy např. vystavení nových dokladů, musíte vyběhat sami. Počítejte s čekacími lhůtami při vyřizování žádostí a s mnohdy ne zrovna přívětivými úředníky. To samé vás může potkat při zajišťování výjimky pro parkování stěhovacího vozidla, což je úkon v mnoha městech nezbytný.

About the author