Zimní radovánky

Lyžování, běžkování a snowboarding se již dlouhá léta řadí k nejčastějším zimním radovánkám vůbec. Není divu. Představa krásně bílého sněhu rozzářeného paprsky slunce je opravdu nádherná. Navíc aktivní odpočinek jde ruku v ruce se současným trendem zdravého životního stylu. Tak na co čekat? Lyžařské areály už na vás čekají s otevřenou náručí!
Služby lyžařských areálů se již dávno neomezují na lyžařský vlek a vlažný čaj na zahřátí. Svou nabídku služeb vypilovali téměř k dokonalosti.
chata v horách

Lyžařské vleky

Úroveň lyžařských vleků se v jednotlivých lyžařských areálech mnohdy velmi liší. A to konkrétně přepravní kapacitou vleku nebo například počtem míst k sezení na jedné lanovce. Některé lyžařské areály disponují i vleky s teleskopickými unašeči, které se vyznačují plynulou jízdou a regulovatelnou rychlostí. Výhodnou a stále ještě ne zcela rozšířenou službou je bezkontaktní turniket, kdy nemusíte složitě vytahovat svou čipovou kartu, nýbrž bohatě stačí ji mít v kapse a bez problémů turniketem projedete.

Půjčovna vybavení

Snad každý lyžařský areál poskytuje možnost půjčit si veškeré potřebné vybavení. Lyže, snowboardy a další potřeby není tak nutné draze kupovat a dopravovat do areálu. Tato služba je perfektním východiskem například pro rodiče malých ratolestí, které se zimními sporty teprve začínají nebo pro osoby, které si zimy tímto způsobem užívají pouze okrajově, prostě jen někdy.

Výuka lyžování a snowboardingu

Školy lyžování a snowboardingu patří již k základním službám každého lyžařského areálu. K dispozici jsou opravdu zkušení lektoři, kteří jsou schopni naučit jízdě po sněhu jak děti, tak i dospělé. A to v několika úrovních. Výuka je vhodná pro začátečníky i pro pokročilé, pro jednotlivce i pro celé skupiny, například pro třídy základní školy.
lyže na sněhu

Občerstvení a odpočinek

Každý samozřejmě ocení i možnost odpočinku, občerstvení v příjemně zařízení a prohřáté restauraci nebo bufetu. Lyžařské areály proto poskytují svým klientům místo, kde mohou naplnit své žaludky a příjemně strávit čas například s bezplatným připojením k WIFI.

About the author