Které galerie může student v Praze navštívit a neutratit přitom celé kapesné?

Jsem chudý student, mám co dělat, abych si vůbec zaplatil nájem. Kde mám asi tak vzít peníze na chození do galerií? Tyhle myšlenky můžou napadnout asi každého, kdo opustí střední školu a místo ní začne navštěvovat univerzitu. Obzvláště pokud se za svými studii odstěhuje kupříkladu do Prahy, kde je život pro studující osobu poměrně nákladný. I v Praze je však možno podívat se do různých známých i méně známých galerií za hubičku, nebo dokonce přímo zdarma, či za dobrovolné vstupné.

Návštěva galerie

Jistě všichni znáte místa jako je například Galerie Hlavního Města Prahy, kam se student díky poloviční slevě může dostat za méně než stokorunu, nebo Národní Galerie, kde mají studenti do stálých expozic vstup mnohdy zdarma. V Praze ale můžete najít také spoustu dalších míst, kam se můžete podívat, aniž by vám při tom krvácela peněženka.

Galerie Kooperativy

Jako první si zmíníme Galerii Kooperativy. Nachází se spolu s kancelářemi a kavárnou v budově Kooperativy v pražském Karlíně a podívat se tam můžete od úterka do neděle, od 10 do 18 hodin, navíc zadarmo. V galerii jsou vystaveny sbírky Kooperativy nebo různé výstavy.

Topičův salon

Topičův salon se nachází kousek od Národního divadla, a přestože se jedná o aukční síň, navštívit zde můžete za 60 Kč i různé výstavy především současných umělců. Před aukcí jsou také díla vstupující do dražby vystavena a je možno si je prohlédnout. Navštívit tuto galerii můžete každý všední den od 10 do 17 hodin.
Studentka na výstavě

Hollar

Na Smetanově nábřeží můžete za dobrovolné vstupné od 10 do 18 hodin navštívit galerii Hollar, zaměřenou především na současné umění a také na grafiku. Jedná se o poměrně malé místo, které je možno snadno přehlédnout, výstavy uvnitř jsou však obvykle velmi zajímavé.

Galerie Rudolfinum

Rudolfinum asi všichni znají hlavně jako koncertní síň, v budově se ale také nachází galerie se spoustou zajímavých výstav a obvykle volným vstupem, kam se můžete kromě pondělí bez problémů dostat. Kousek od Rudolfina se také nachází Uměleckoprůmyslové muzeum, kam se student může podívat za nějakých 80 Kč.

Galerie Českých center

Jako poslední si představíme Galerii Českých center v Rytířské ulici kousek od Stavovského divadla. Zdarma zde můžete během odpolední všedních dnů vidět různé výstavy současných umělců, často ze zahraničí. Také se zde konají různé výstavy se zahraniční tematikou.

 

About the author