Američtí prezidenti členy Ku Klux Klanu?

Američtí prezidenti členy Ku Klux Klanu?
Ani giganti jako Google se nevyhnou omylům ve svých nástrojích a ty často pobaví uživatele. Někdy se ale stane, že omyl způsobí spíše problémy stejně, jako tomu bylo u amerických prezidentů a jejich členství v Ku Klux Klanu. Po zadání některých otázek totiž Google pomocí svého odpovídacího boxu označil čtyři americké prezidenty za členy KKK i přes to, že neexistují ověřené důkazy.
Jednalo se o tyto čtyři prezidenty:

  • William McKinley
  • Woodrow Wilson
  • Warren G. Harding
  • Harry S. Truman

Odpovídací box
V čem spočívá samotný problém? Falešných zpráv, milných informací nebo jen omylů je na internetu mnoho a naleznou se i při vyhledávání v Googlu. Jenže odpovídací box by měl obsahovat jen takové informace, které jsou důkladně prověřeny a potvrzeny. Odpovědi získané z vyhledávání by tak měly být stoprocentní a nemělo by být potřeba další hledání.
V případě amerických prezidentů a jejich členství v Ku Klux Klanu tomu tak ale není a box odkazuje na zdroj, který tato kritéria nesplňoval.

Student citoval Google
Objevení tohoto omylu přitom bylo poněkud kuriózní. Na svém Twitteru ho totiž zveřejnil profesor z univerzity v Ohiou, jenž měl ve své třídě žáka, který citoval jako zdroj svých informací právě Google.
Není to přitom poprvé, co Google zaznamenal potíže s tímto rozšířením. Před třemi lety totiž označil Baracka Obamu jako krále spojených států. Před rokem pak na otázku „what happened to the dinosaurs“ (co se stalo dinousarům) nabízel odkaz s nábožensky zaměřenou teorií.

About the author