Jak se vzdělávat „po novu“. Zkuste online kurzy!

Nemáte práci, jste doma, brouzdáte po internetu a hledáte zaměstnání. Od rána do večera, od večera do rána. Neustále odpovídáte na inzeráty, máte pocit, že jste méněcenní, ne každý personalista vám odpoví, většinou se nenamáhají s tím, aby vás vůbec kontaktovali. Začínáte propadat beznaději.
V lepším případě vás kontaktují a pozvou na pohovor. Na jednu stranu se těšíte, na druhou stranu jste nervózní, protože si nevěříte. Tak dlouho už jste nezaměstnaný a najednou máte jít na pohovor. Při pohovoru se snažíte, co můžete, leč vám přijde zamítavá zpráva.
člověk s tužkou
Znovu usedáte k počítači a surfujete.
Možná přišel ten pravý čas něco změnit, odpočinout si od neuspokojivého shánění práce a na chvíli se vrhnout na něco jiného, co vás vrátí opět do aktivity.
Sama jsem tímto martyriem prošla. A při neustálém surfování a hledání práce na mě vykoukla nabídka společnosti SEDUO.cz, která pořádá internetové on-line kurzy. Namítnete – jak si mám zaplatit kurz, když jsem nezaměstnaný a nemám dostatek financí ani na základní potřeby?
člověk v myšlenkách
Mám pro vás dobrou zprávu. Na SEDUo.cz můžete procházet on-line placeným kurzy, ale vysílají do světa i on-line kurzy zdarma, které můžete v klidu domova studovat. Můžete si vybrat i různá témata.
Já jsem si vybrala Komunikaci s lidmi v souladu s fungováním mozku. Byl to velmi zajímavý projekt, který mi mnoho dal.
A bonus navíc? Po úspěšném splnění díky závěrečnému testu si pak sami můžete vytisknout Certifikát o absolvování online kurzu se jménem garanta kurzu.
Při zahájení kurzu jsem samozřejmě souhlasila s podmínkami studovat v souladu s etickým kodexem a s tím, že závěrečný test budu splňovat samostatně. Jinou možnost bych určitě nevolila. Co by mi bylo platné, když by za mne test vypracoval někdo jiný? Vždyť to dělám proto, abych si rozšířila své vědomosti a bystřila mozek. A také proložila neustálé surfování při hledání práce něčím zcela jiným a záživným. Navíc mi to přineslo novou zkušenost a Certifikátem se můžete pochlubit i ve svém životopise. Zaměstnavatel může ocenit vaší aktivitu i při době nezaměstnanosti!
čtverečkovaný sešit
A poslední třešinka na dortu –  je statisticky prokázáno, že zpravidla až každý 6. účastník pohovoru je přijatý. Proto nezoufejte a choďte na pohovory, studujte a nedejte se.
Bude líp!

About the author