Proč je dobré mít nerezové zábradlí?

Za poslední dobu na trhu roste poptávka po nerezovém zábradlí a mnozí se možná ptají „Proč?“. Když ne kvůli krásnému zpracování, tak kvůli čemu bychom si takové zábradlí měli pořídit?

Nerezové zábradlí Kmkdesign je vhodné nejen do interiéru, ale také do exteriéru – na balkón či zahradu. Nabídne snadnou manipulaci a instalaci, jíž zvládne i kutil zelenáč a lze jej různě modifikovat. Pokud tedy k takovémuto druhu zábradlí chováte jakési antipatie kvůli otřepanému vzhledu, vězte, že máte v tomto ohledu široké možnosti, jak si jej přizpůsobit k obrazu svému.

Nerezové zábradlí

Aby byly takové úpravy možné, musí se takové zábradlí rozdělit. Nerezové zábradlí má zpravidla tři části – sloupky, madla a výplň. Sloupky, již značí začátek a konec vašeho zábradlí, se dnes dělají v mnoha provedeních. Mohou být kulatá, hranatá nebo sestavená z pásovin. Pohrát si můžete dokonce i s kotvením, které je možno provést klasicky nebo z boku. Boční kotvení se však využívá spíše na terasách.

Madla v tomto ohledu nenabídnou mnoho originality. Je tu však možnost vyměnit je za madla dřevěná, která nijak neuberou na výsledném dojmu z vašeho zábradlí. Naopak, kombinace kovu a dřeva bývají samozřejmostí v mnoha domácnostech.

Dřevěná madla


Výplň zábradlí zastupuje tu nejzásadnější funkci – obrannou. Znamená to však, že by musela nutně vypadat nevzhledně? Nikoliv. Výplň může být bezpečná i stylová zároveň. V případě moderních domácností je možnost sáhnout po skleněné výplni, jež bude zaručeně ladit se zbytkem nábytku. Lanková výplň je naopak hravá a sedne do jakéhokoliv prostředí. Klasická prutová výplň nabídne širokou škálu průměrů a lze ji nainstalovat jak horizontálně, tak vertikálně. Případně ji můžete kombinovat i s jinými materiály – třeba se sklem. Vyhrajete-li si tedy s designem nerezového zábradlí, může mít ve vaší domácnosti nejen funkci bezpečnostní, ale i okrasnou. Možnosti jsou široké, instalace poměrně jednoduchá a údržba nenáročná.

About the author