Doplnění testosteronu

Pečovat o sebe i své zdraví by mělo být prioritou každého z nás. Bohužel tomu často tak není, jelikož upřednostňujeme práci a vše ostatní, jenž stavíme na úkor zdraví, což rozhodně není v pořádku. Zdraví je naše bohatství, o které se musíme starat a věnovat mu patřičnou pozornost i čas. Ano, jistě, nejde to zcela vždy, ale alespoň bychom se o to měli pokusit, protože naše zdraví nám nikdo nevrátí a nedá se pak ani koupit. V důsledku toho bychom měli být obezřetní a vnímat ho jako svou přednost.

Lidé jsou rozdílní, mají rozdílné predispozice a dědičné choroby, ale jedno je podstatné, a to je starost o sebe a vážení si svého zdravotního stavu. V chorobách hraje hlavní roli i pohlaví, tedy to, zda jste muž či žena. Proč? Protože ženská populace trpí více jinými nemocemi, než třeba postihují mužské osazenstvo.

radost u muže

Pokud se zaměříme v tento moment více na pány, tak jedním z nejčastějších zdravotních komplikací, jenž postihují mužské pohlaví je jistě snížená hladina testosteronu. Testosteron sám o sobě je mužský pohlavní orgán nesoucí řadu pozitiv. Bez tohoto hormonu mají muži problém s erekcí, vlasy, únavou, ale i třeba úbytkem svalové hmoty. Jak určitě všichni víme, tak vše souvisí se vším, proto je dobré všemu věnovat patřičnou pozornost a nic nebanalizovat, ale spíše se o to více zajímat.

stres u muže

Úbytek testosteronu je ovlivněn nejen fyzickou stránkou, ale bez pochyby i psychickou stránkou muže. Pokud je tedy muž ve špatném duševním rozpoložení, tak se to muž objevit i právě snížením testosteronu v těle. Nejvíce hormonu se produkuje v období puberty a s postupným zvyšováním věku se produkce snižuje.

Výhodou je to, že ho lze do těla dostat i jinými způsoby, a tedy testosteron na předpis. Existuje i volně dostupný, avšak ten většinou užívají sportovci, kteří chtějí zvětšit svalovou hmotu. Rozhodne však v první řadě by se člověk měl poradit se svým lékařem. Testosteron cena se liší výrobcem.

About the author