Některé dubnové data z Google Search COnsole ztraceny, manuální akce zmizely

I když Google opravil bug, který se vztahoval na Search Console data a který byl ještě zbrzděn de-indexačním bugem, právě nyní jsme se dozvěděli, že data z devátého dubna až dvacátého pátého dubna jsou kompletně ztraceny a jsou zaplněny daty z dvacátého šestého dubna namísto toho. Takhle jsou ovlivněna všechna hlášení v Google Search Console s výjimkou hlášení o výkonu.
 
K tomu všemu Google vyšetřuje další bug v Google Search Console, kde upozornění na manuální akce pomalu mizí z přehledu manuálních akcí.
 
Mizení manuálních akcí.
 
Včera odpoledne začaly chodit hlášení, ve kterých se psalo, že manuální akce začaly mizet z Google Search Console, aniž by k tomu byl nějaký důvod. Vypadá to, že je to daleko rozsáhlejší bug. „Něco divného se tady zřejmě děje. Mám nějaké příklady od lidí a náš tým se na ně dívá. Jakmile budu vědět více, ozvu se a sdělím veškeré informace,“ uvedl John Mueller z Google na svém twitterovém účtu.
 
Marie Haynes byla jedna z prvních, která k tomuto problému přivedla pozornost, avšak je tu daleko více stížností skrze celý průmysl na tento bug.

 
Proč na tom záleží.
 
Jednoduše se nemůžeme spolehnout na data v jakémkoliv Google Search Console hlášení, s výjimkou Hlášení o výkonu, mezi devátým a dvacátým pátým dubnem. Ujistěte se, že budete přesně tohle komunikovat a sdělíte to také vašim klientům, abyste je informovali o ztrátě dat.
 
K tomu všemu, kvůli této ztrátě dat, a také kvůli překrytí s de-indexačním bugem, je také zcela nemožné vidět, jestli vaše stránka byla ovlivněna indexačním bugem. Zní to docela příhodně, nemyslíte si?
 
A konečně k manuálním akcím – prozatím, pokud jste měli dostupné manuální akce a ty už tam nejsou – nijak neslavte. Dejte tomu pár dní a snad se Google o tento bug postará a vaše manuální akce se jednoduše vrátí do Google Search COnsole. Prozatím to vypadá, že bug hlášení a stránky s manuálními akcemi pravděpodobně budou ovlivněny i ve vyhledávání.
 
Poznámka: Ano, později tohoto dne se manuální akce vrátily.

About the author