Mašinka Tomáš

Děti milují pohádky i seriály, mají oblíbené různé animované postavičky a touží tyto hrdiny mít doma jako hračky, které si můžou osahat a hrát si s nimi. Tyto hračky rozvijí také více než televize dětskou fantazii a motoriku a mohou si s nimi hrát sami, s kamarády nebo rodiči. Například pohádkový animovaný seriál, který u nás známe pod názvem Mašinka Tomáš vyšel původně knižně, jako pohádky na dobrou noc od Christophera Awdryho svému synovi, už v roce 1946. Ten poté po svém otci pokračoval v psaní dalších příběhů.
Mašinka Tomáš
V roce 1984 začala britská producentka Britt Allcroftová natáčet dětský seriál. Tento seriál slavil velké úspěchy a bylo natočeno několik sérií i celovečerních filmů a vysílají se dodnes po celém světě. Oblíbený je možná i proto, že po různých problémech a zmatcích mají příběhy vždy dobrý konec a plynou z nich mnohá ponaučení, která se dají přenést i do běžného života. Hlavní hrdina je modrá Mašinka Tomáš s číslem 1, která spolu s dalšími mašinkami, které mají různé barvy, tváře (holčičí i klučičí) i povahové vlastnosti, pracuje na železniční stanici na Ostrově Sodor. Často se někteří dostanou do nesnází (někdy také vlastní vinou), ale nakonec se vždy vše vyřeší. Na bezpečný provoz mašinek dohlíží tlustý přednosta stanice.
Koleje pro mašinky
Na této webové stránce najdete velkou velký výběr mašinek, které se v pohádkových příbězích vyskytují. Je zde Tomáš, Gordon, Emily, Percy, James, Charlie a další vláčky z ostrova Sodor. Všechny mají navíc jeden nebo dva vagónky. Můžete tedy postupně nasbírat všechny oblíbené hrdiny vašich ratolestí. Mašinka Tomáš na baterie je přesnou kopií televizní mašinky a jeho další kamarádi vaše děti neomrzí. Koleje si můžete vybrat různě dlouhé, rovné i zaoblené i s výhybkami a sestavit je na mnoho způsobů. Provoz mašinek je na baterie typu AAA 1,5V (nejsou součástí balení). Tato hra je zábavou pro kluky, holky i dospěláky.
Na této stránce také najdete různé předměty s touto tématikou jako jsou batůžky, povlečení, ale i nábytek, dekorace a bytové doplňky.

About the author