Kvalitní přípravek proti řasám

Péče o bazén není složitou záležitostí, pokud používáte pravidelně správné přípravky bazénové chemie. Samozřejmostí je každotýdenní kontrola bazénové vody za pomocí kvalitního a spolehlivého testeru, který Vám ukáže dva základní ukazatele a to obsah aktivního chloru v bazénové vodě a také hodnoty PH vody, které mají vliv na funkci chlorových přípravků. Tato kontrola by měla opravdu probíhat pravidelně, jinak se může stát, že některý s těchto faktorů bude v nerovnováze a ve Vašem bazénu se začnou objevovat zelené či hnědé řasy.

cesta k vodě

Přesně tak, v důsledku nedostatku chloru v bazénové vodě se začnou ve vodě množit bakterie, díky kterým se Vám na stěnách a dně bazénu začne objevovat slizký povlak, který může přerůst až v nevzhlednou bažinu, pokud nepoužijete přípravek zvaný algicid, který je přípravkem určeným proti řasám, proti jejich růstu a množení. Algicid samozřejmě neodstraní již vzniklé řasy, ty bohužel budete muset odstranit za pomocí kartáče, bazénového vysavače či bazénové filtrace, ale každopádně zamezí jejich dalšímu množení a růstu.

Algicid prostě zajistí, že už se Vám další řasy v bazénu neobjeví. Tento přípravek nemusíte používat pouze v krajních případech, kdy už je Váš bazén plný nevzhledných řas, ale můžete jej používat také jako prevenci při každotýdenních úpravách vody. Můžete jej přidávat do bazénové vody preventivně spolu s chlorovými přípravky a dalšími prostředky pro úpravu bazénové vody.

dámský bazén

Kvalitní a spolehlivý algicid najdete v naší široké nabídce v kapalném stavu, a to v různě velkých baleních od předního světového výrobce a to za velmi výhodných cenových podmínek. Skvělým pomocníkem, kterého můžete zkombinovat spolu s algicidem je také vločkovač. Nezapomeňte si pořídit také kvalitní tester a další přípravky k úpravě bazénové vody a projděte si i naši velkou nabídku bazénového příslušenství, které Vám péči o Váš bazén také hodně usnadní.

About the author