Jak ochránit auto před rozmary přírody?


Běžný déšť, vítr nebo teplé počasí autu samozřejmě neublíží. Kdyby ano, bylo by spotřeba aut tak vysoká, že by si to nikdo z nás asi nemohl dovolit. Ovšem pokud se jedná o vydatné, dlouhotrvající deště, bouřky, krupobití nebo vytrvalé a silné slunce, může docela snadno dojít k poškození vašeho auta, a to především jeho karosérii či oken. Oprava nemusí být vůbec levná. Třeba výměna čelního skla se pohybuje v řádku tisíců. A havarijní pojištění nemá spousta Čechů. Proto vás vyjde daleko levněji těmto věcem předcházet.

auto

Jak ale na to?

Garáž

Pokud máte u svého domu garáž, máte prakticky vyhráno. Garážované auto je chráněné před všemi živly přírody a také před zloději. Pokud garáž nemáte a prostor vám to dovoluje, můžete si ji postavit. Buď to můžete zkusit sami, pokud se vyznáte v zednické práci, nebo si najmout firmu. Pokud nemáte na garáž dost místa, můžete si ji ve vašem městě pronajmout. Výhodou garáží je, že do nich uskladníte i spoustu jiných věcí, nejen auto. Pokud však je možnost pronájmu garáže daleko od vašeho domu, stává se tato možnost značně nevýhodnou.

garáž

Přístřešek na auto

Zlatým kompromisem může být přístřešek. Ten sice nechrání vaše auto ze všech stran, ale svou práci odvede a auto je pod ním v bezpečí. Není taky tak finančně náročný jako garáž a nezabere ani tolik místa. Můžete si pořídit i rozšířený přístřešek, pod který se vám vleze aut více. Nejoblíbenější jsou přístřešky na auto dřevěné. Opět si můžete přístřešek postavit svépomocí, nebo si najmout firmu na jeho zhotovení.

Krycí plachta

Pokud nemáte prostor ani prostředky na výše uvedené možnosti, můžete si pořídit krycí plachtu. Ta vaše auto ochrání před výkyvy teplot, před deštěm, kroupy a podobně. Jedná se navíc o velmi levnou variantu ochrany v řádcích sto korun, jen není tak spolehlivá, jako garáž či přístřešek.

About the author