Láska jako květina

Láska je vděčné téma k debatám. Hlavně když se sejdou ženy na svém dámském dýchánku. Která je právě čerstvě zamilovaná, která šťastně odmilovaná, která je singl. Anebo, ke které vzhlížejí s obdivem, a to je ta stále s jedním partnerem, a přesto je šťastná, spokojená, a navíc ještě září. Nene, to není zamilovanost, léty zamilovanost překrystalizuje v lásku. A to lásku partnerskou. O lásku se musí pečovat, stejně tak jako o partnerský vztah. Láska nepřijde sama. Pro ni musíme „půdu“, tak aby kvetla, připravit.

Proč kvetou květiny? Nejdříve zasadíme semínka do připravené půdy, pak je pravidelně zaléváme, dopřáváme jim občas výživu. K tomu, aby vykvetly, potřebují nejen vláhu, ale i slunce.
srdce z květin

A tak je to i s láskou. Aby láska vůbec přišla, je třeba postupně budovat svůj partnerký vztah, tzn. připravit jí „půdu“.  Láska může vykvést jen ve vztahu, který je pevný, pravidelně ho zaléváme tolerancí, přiživujeme porozuměním a upřímností, okořeníme humorem.

A stejně jako jsou krásné květiny na pohled, stejné je to s i naší potřebou se druhému líbit ať spolu chodíme pár měsíců, nebo spolu žijeme pár desítek let. A právě proto, že spolu žijeme drahně let, jsme na sebe zvyklí, už nás nemůže nic překvapit (alespoň si to občas myslíme), tak právě proto bychom o sebe měli pečovat. A to tak, abychom tomu druhému nezevšedněli.
štěstí dvojice

To znamená – ženy nedopusťte, aby vás váš milovaný viděl s bílou, černou, zelenou – prostě žádnou! maskou na obličeji. Vyhraďte si pro své kosmetické ošetření čas, kdy je v bezpečné vzdálenosti od vašeho domova. A muži? Nikdy neodejděte z domova, aniž byste tu svou květinu nezalili – slovy lásky nebo jí připravili pevnou oporu – obejměte ji. Anebo svoji ženu jemně poplácejte – však vy už víte kde. Vzájemně se oba sebe dotýkejte a nemusí to být vždy s podtextem sexu. Prostě jen tak – svou květinku s úsměvem pohlaďte, podívejte se jí do očí a uvidíte, jak vám pokvete pod rukama.

About the author