Když vám spadnou růžové brýle

Všimli jste si někdy, že nejromantičtější filmy jsou ty, kde se hlavní hrdinové teprve seznamují? Tak to také bývá i v realitě. Začátky vztahů jsou nejkrásnější. Lidé se poznávají, a zamilovávají do toho druhého. Když jsou s ním, srdce jim buší jako o závod, a když s ním nejsou, stále na něj myslí. Je to jako vznášet se na nadýchaném obláčku, a nechat všechny starosti za sebou. Když se však obláček rozplyne, nastane tvrdý pád. Jak se vztah promění?

pár na kole

Dokonalost

Zpočátku možná vnímáte partnera jako dokonalou bytost. Krásný úsměv, příjemná vůně, milá slova, ohleduplnost. Tak to totiž v začátcích vypadá. Chvíli také trvá, než vám z nosu spadnou pomyslné růžové brýle, a vy uvidíte i to ostatní, tedy partnerovy nedostatky. Jaké zděšení, když zjistíte, že vaše vysněná vypadá bez make-upu jako těžce nemocná stařena, nebo že váš milovaný nadává u každého sportovního přenosu. Pravý vztah totiž nezačíná randěním, ale až střetem s realitou.

Přespávání

Začne to asi v době, kdy u sebe s partnerem budete přespávat. Ne každý v noci spí jako andílek. Někteří lidé ze spaní mluví, převalují se, prdí, a pach z úst po ránu nebývá příjemný také nikdy. Přidejte k tomu ještě směs podivných ranních aktivit, a první nedokonalosti budou rázem odhaleny.

Žárlivost

Zatímco do teď jste měli oči jen pro sebe, všimnete si, že partnerka má nějak moc přátel mužského rodu, nebo partner často kouká po ženách. To vám na klidu moc nepřidá, zvláště když ještě partnera tolik neznáte, a nevíte, zda mu můžete věřit. Žárlivost je dalším znakem, že si partnera přestáváte idealizovat.

muž a žena

Názory

Zatím jste se bavili jen o tom příjemném. Když však přijdou na řadu názory na různé důležité věci, a vy zjistíte že partner má názory velmi odlišné od vašich, nebude to zrovna příjemné. Je to tak, když je například jeden z vás silně věřící, a ten druhý ateista, jeden z vás feminista, a ten druhý spíše konzervativní. Jeden z vás je rasista, a ten druhý rasismus nesnáší. Názory tohoto typu mohou vést dokonce i k hádkám, které obvykle nikdo nevyhrává.

Cíle

Každý z vás má pak i jiné cíle, a je dost možné, že od vztahu očekává něco jiného. Zatímco jeden směřuje k založení rodiny, ten druhý by raději cestoval. Zatímco jeden chce kočku, ten druhý raději psa.

About the author