Když sekání zahrady nebaví

Možná jste vždy toužili po tom mít dům. Pohodlí, svoboda, komfort a volnost. Po čem jste ovšem toužili podstatně méně je zahrada, i když pro většinu lidí touha po domu jde ruku v ruce i s touhou po zahrádce.

Ovšem není to rozhodně pravidlem, což je Váš případ. Není důvod se za to stydět, každého baví něco jiného. Anglický trávník vypadá přece také dobře. Že je pro Vás náročné vyšetřit i chvilku času na to, abyste zahradu posekal? Tak to abyste si snad najal na tu práci nějakou firmu.
bílá robotická sekačka

Živé sekačky jsou stále populárnější

Ne, nemusíte zbytečně utrácet. Někdy lze totiž najít úžasné alternativní řešení, které Vám usnadní práci, čas a v podstatě i peníze. Lidé si v posledních letech velmi oblíbili takzvané živé sekačky.Co si pod tímto pojmem představit? Určitě ne jedince s kosou. Živá sekačka není nic menšího než ovce, která trávu vzorně a elegantně spásá.

Stále více lidí si ovečky pořizuje právě k tomuto účelu. Nemusíte přitom být vyloženě lenoch domácí. Možná máte větší pozemky, které skutečně není snadné stále dokola opečovávat a zároveň si nemůžete dovolit nechat je neudržované a prodávat se Vám je zatím nechce. Toto je jeden ze způsobů, jak zajistit údržbu.
 robot sekačka
Výhody „živých sekaček“
1.      Šetří čas
2.      Dostanou se i do náročnějších kopcovitých terénů
3.      Lze je využít dokonce i na sekání (spásání) veřejných prostoru
4.      Po sezóně je lze využít na maso
 
Nevýhody „živých sekaček“
1.      Problémy s ustájením v zimních měsících
2.      Nutnost zajištění veterinární péče
3.      Počáteční investice není zanedbatelná
4.      Trauma zabít ovci na maso, pokud si k ní majitelé získali citový vztah
 
Z výše uvedeného vyplývá, že vše má své pro i proti. Pro někoho mohou být šťavnatým lákavým bonusem, pro někoho je představa, že vede zvíře na porážku naprosto neakceptovatelná a děsivá. Každopádně ovce spásající trávu představují stále víc a víc kolorit našich vesnic.

About the author