K čemu jsou dobrá odstředivá čerpadla TUDOR

Asi nikdo nebude rozporovat, že mít vlastní bazén přináší spoustu výhod. Ovšem, a to si mnoho lidí už tak neuvědomuje, je to také starost. Často se při jeho údržbě neobejdeme bez nejrůznějších pomocníků, ať už chemických či mechanických. Zde samozřejmě záleží především na velikosti bazénu. Pokud máme například malý dětský nafukovací, pak jej po použití jednoduše vypustíme a složíme, případně jej předtím opláchneme a zbavíme případné špíny. Zde nic víc, než běžnou zahradní hadici nepotřebujeme.

Jiná situace nastává, pokud máme náš bazén napevno zabudovaný, případně má i velký objem. Pak k udržení kvality potřebujeme filtrační systém, chlor a jiná čistidla. Ovšem jsou i takové přístroje, u kterých není jejich účel ihned zřejmý. Příkladem mohou být čerpadla, jako jsou například odstředivá čerpadla TUDOR.

čistá voda v bazénu

Samozřejmě můžeme namítnout, že je součástí filtrační jednotky, a je to pravda. Zde slouží k přívodu vody do filtračního média. Ovšem k čemu nám může být samostatné čerpadlo? Odpověď je poměrně jednoduchá. I ono má totiž v údržbě bazénu své místo. Na jaře je totiž nutné vypustit veškerou vodu, aby bylo možné bazén důkladně vyčistit a připravit na další sezónu. A ačkoliv i ty zapuštěné mají výpusť, ani ona nedokáže odstranit veškerou vodu. A zde právě přichází ke slovu čerpadlo.

klasický typ čerpadla

Díky němu můžeme odstranit i poslední zbytky vody, která po zimě nebude v nejlepším stavu. Je tedy jasné, že tento krok je téměř nezbytný, pokud nám tedy záleží na našem zdraví. Přes zimu nám totiž s největší pravděpodobností napadalo poměrně dost listí a jiných nečistot, nehledě na to, že řasy a sinice nebyly drženy zpět za pomoci chloru a jiných látek.

Rozhodně se tedy dá říci, že se vyplatí do něj investovat. Typ, který si vybereme, pak závisí na druhu a objemu našeho bazénu. Ani zde se nevyplatí šetřit, neboť se jedná o elektrické zařízení, které používáme ve vodě. Opatrnost při výběru kvalitního produktu je tedy více než na místě.

About the author