Jednoduché tipy na horké dny

Horko je věc, která je na létu to nejhorší. Kdyby bylo pouze teplo, bylo by to v pořádku, ale pokud je horko a víc než 30°C, určitě je to pro každého otrava, pokud ovšem nejsme někde u moře, tam je ten vzduch úplně jiný a nepřijde nám tolik, že umíráme horkem, protože ty větry, které vanou od moře přinesou také trochu vlhka, což je mnohem lepší než to horko, co tady v České republice máme v létě, nehledě na to, že nyní dochází i ke klimatické krizi, která má za následek zvyšování teploty a jsou tak velké teplotní rozdíly mezi létem a zimou.

osvěžující drink

Zima ale i přesto bývá víc a víc teplá, to si můžeme dokázat na sněhu, který tu dlouho nevydrží, nebo vlastně žádný vůbec není, už nějakou dobu máme Vánoce na blátě a je to opravdu hrozné. Extrémní horka jsou pro nás opravdu přítěž a mnohdy nevíme, jak se před nimi bránit. Horko je venku, jdeme domů a tam je snad ještě větší horko, pokud nemáme klimatizaci. Mimo klimatizaci si ale můžeme pomoci větrákem, který ale není ani zdaleka to samé co klimatizace. I tak nám ale pomůže. Další pomůcka může být vějíř, který se v dnešní době už tak nevidí, ale větrák s sebou všude tahat nebudete, takže se hodí jako příruční pomocník. 

zmrzlina

Dalším tipem je si přes noc vyvětrat, to jsou teploty mnohem nižší. Potom ale brzy ráno zavřít okna a zatáhnout žaluzie, které vám pomohou od slunečních paprsků. Pokud toto dodržujete, budete mít aspoň trochu doma příjemně. Noste také vhodné oblečení, ve kterém vám nebude zbytečně zle. V domě se zdržujte v dolních patrech, nahoře bývá zpravidla výrazně tepleji. Dávejte si studené nápoje a lehká jídla, protože se nebudete cítit tak těžce a pomůže vám to alespoň trochu k tomu se cítit odlehčeně a nebude takové horko. Také se snažte být v klidu a nedělejte nějaké obtížné aktivity, při kterých se tak akorát zpotíte. Vyhýbejte se sluníčku.

About the author