Jak si správně půjčit?

Už vás někdy napadlo zamyslet se nad tím, co dělají soukromí podnikatelé ve chvílích, kdy se jejich živnosti třeba ani trochu nedaří a tito tak spějí zdánlivě nevyhnutelně k bankrotu?

Pokud si myslíte, že takoví podnikatelé rezignují, smíří se s osudem a pověsí své živobytí na hřebík a jdou zkusit něco jiného, můžete mít pravdu.

Domníváte-li se, že tito maximalizují své pracovní úsilí a tím si postrádané finance vydělají, máte nejednou pravdu též.

britské mince

Jste-li názoru, že si tito utáhnou opasek a nějak panující zlé časy přetrpí, můžete mít také pravdu.

Ovšem ani jedna z právě zmíněných variant není dokonalá. U té první se zlikviduje firma, která by mohla mít klidně i zářnou budoucnost, kdyby se jí podařilo překonat dočasné těžkosti, a u dalších dvou alternativ není nikdy jisté, že se s jejich pomocí podaří dosáhnout vytoužených výsledků, tedy skoncování s panujícími ekonomickými problémy.

A proto existuje i další volba, na niž podnikatelé a OSVČ nejednou sázejí. A tou je možnost vzít si půjčku a tuto použít k záchraně upadajícího podniku.

zlatá karta

Jistě, ne vždy se dá pomocí půjčky napravit vše, co se pokazilo, ne každá půjčka je dostatečně výhodná a dostupná, ale navzdory tomu to může být klidně i to nejideálnější řešení. Protože se tímto způsobem seženou peníze, které se při správném využití zaslouží o oživení firmy a zajištění její existence i do budoucna.

Pokud je pak podnikající člověk v ekonomických nesnázích, bere si velmi často hypotéky bez registru. Ty jsou totiž na rozdíl od jiných druhů půjček dostupné i těm žadatelům, kteří nemohou poskytnout zrovna dostatečné záruky, že budou schopni všechno podle dohody splatit. Tady nemusí vadit třeba ani skoupá daňová přiznání takových podnikatelů, ani jejich negativní záznamy v registrech dlužníků či jiné těžkosti. Tady jsou tyto okolnosti nahrazeny nezbytnou zástavou nemovitosti coby zárukou řádného splácení. A díky této záruce si přijde na své každý, kdo si potřebuje půjčit, aby mohl svou firmu zachránit.

About the author