Podmínky, za kterých je výhodnější nebankovní hypotéka

Hypotéka patří mezi nejvíce využívané úvěrové produkty. Z celkového objemu všech uzavřených úvěrových smluv, je přibližně polovina na hypoteční úvěry. Není ovšem hypotéka jako hypotéka. Zatímco některé jsou primárně určeny k financování vlastního bydlení, jiné mohou sloužit k plnění životních plánů nebo snů. Důležitá je tedy hlavně účelovost úvěru, která dlužníkům přikazuje, jak s penězi může naložit. Nesmíme však opomenout ani nebankovní americkou hypotéku. Pojďme si připomenout některé situace, při kterých se vyplatí zažádat právě o ni.

Podpis smlouvy

  • Peníze potřebujete mít k dispozici v co možná nejkratším čase

Pokud potřebujete půjčit větší obnos peněz, nabízí se bankovní instituce. Ty vedou u lidí, co se týká spolehlivosti a důvěryhodnosti. Na druhou stranu je žádost o úvěr v bance opatřena notnou dávkou byrokracie a složitého papírování. Delší je rozhodně i schvalovací proces, neboť banky prověřují každého žadatele individuálně. Schvalování spotřebitelského úvěru může trvat týdny, toho hypotečního i měsíce. Jenže co když potřebujete peníze v krátkém časovém horizontu?

Kreditní karta

U nebankovních společností je možné zažádat o spotřebitelský úvěr i online cestou. Vše je rychlé a maximálně efektivní. O půjčku je možné zažádat i na některé z poboček. Nebankovní společnosti mnohdy poskytují finanční obnos při podpisu smlouvy.

  • Potřebujete si půjčit jen na několik dní

Výplatní den je v nedohlednu a váš účet je nebezpečně blízko nule? Bez problému! Nebankovní společnosti nabízí i menší půjčky, které jsou zcela bez úroku. Zpravidla je ale musíte splatit do 14 dní. Pokud tak neučiníte, může být úrok a poplatky z prodlení markantní! Půjčku tedy využijte pouze v případě, kdy jste si vědomi, že jí v daném termínu dokážete splatit. V opačném případě si takovým rychlým a snadným úvěrem můžete pořádně zavařit.

About the author