Jak čepovat doma pivo

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vyznamen%25C3%25A1n%25C3%25AD_Za_vynikaj%25C3%25ADc%25C3%25AD_pr%25C3%25A1ci =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Pivo! To je obrovská specialita Čechů, protože my jsme hold národ, který si potrpí na pořádném pivě nejlépe s tou největší pěnou, jaká kdy může být a nejlepší pocit je si ji pak setřít ze rtů a pořádně si oddechnout po napití. Způsobů čepování piva je mnoho, může mít buď čepici, nebo v cizině nalezneme dokonce pivo načepováno po sklenici až po okraj, no to je největší noční můra Čechů, protože takové pivo podle nás není vůbec ale vůbec kvalitní, i přesto je to v některých zemích jinde úplně normální takto čepovat. Bez pěny to ale my nedáváme, a proto se u nás čepuje pivo výhradně s čepicí, nebo stačí i klidně bez čepice, ale ať je tam pěna. Pivo musí být dobře vychlazené, aby krásně ochladilo náš horký vyschlý krk a pořádně do něj klouzalo, protože když se chce člověk napít piva, musí zahnat jeho žízeň a chuť, což se podaří právě jen s dobře vychlazeným a natočeným pivem.

pivo

Kapky orosené sklenice, kterou zdobí pivo hovoří za to, jak je pivo dobře vychlazené a může se stát, že jakmile tyto kapky na sklenici nebudou, ozve se nejeden specialista na pivo, že to není to pravé ořechové, co si přál. Hold v naší zemi máme takovéto požadavky a je stále více a více lidí, kteří si zvykají na naše vynikající pivo a jsou velmi zklamáni, pakliže navštíví cizí zemi, kde mají hold trochu jiné zvyky a způsoby čepování piva. Ovšem k dobrému pivu patří také dobré výčepní zařízení.

hsotina

Někteří lidé nechtějí chodit do hospody, protože jim to přijde ztráta času a chtějí si pivo dopřát doma, pak tedy sáhnou po domácím výčepním zařízení a dostanou toho blaženého prožitku i doma. Pivo hold chutná dobře i doma, no nedivme se, je to hold příjemné, když si člověk načepuje pivo, sedne si do tepla na gauč a když se poštěstí mrkne na fotbálek a hodí se do pohody. Taková představa je sen, který si chce splnit mnoho lidí a věřte nebo ne, dá se pořídit opravdu vynikající domácí výčepní zařízení, se kterým si načepujete pivo raz dva a nebudete muset chodit do hospody. I když i to má své kouzlo.

About the author