Výběr nejvhodnějšího lustru do obývacího pokoje

Pokud jde o výběr lustru do obývacího pokoje, je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Ve skutečnosti existuje mnoho možných řešení, avšak každá varianta musí být vždy v souladu s vybraným nábytkem.

Obývací pokoj představuje nejživější prostředí v domě, které je určeno pro většinu každodenních činností, které se od sebe často liší. Vhodné je proto použití různých typů lamp a lustrů, které jsou schopné dokonale reagovat na různé potřeby.

458-cl117-pla39-cp008(4)-1500x1500

Výběr lustru do obývacího pokoje: co byste měli vzít v úvahu

Osvětlení obývacího pokoje závěsnými lampami a lustry je bezpochyby nejjednodušším řešením. Aby však nedocházelo k chybám, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, jako je velikost prostředí a barvy v pokoji, jak stěn, tak nábytku. Je dobré znát i světelné podmínky, které v pokoji jsou (velikost okna, jeho nasměrování, kolik světla do místnosti proudí v jednotlivých fázích dne).

To vše je zvláště důležité, aby se zabránilo tomu, že prostor bude nadměrně nebo málo osvětlený. Obě varianty snižují komfort pobytu v místnosti. Pokud už v pokoji jsou stropní nebo nástěnná svítidla, možná bude stačit k optimálnímu osvětlení jen směrovatelná stolní nebo stojací lampa.

Který lustr do obývacího pokoje je nejvhodnější

Světlo v obývacím pokoji, stejně jako ve všech ostatních místnostech domu, se přirozeně odráží od přítomných předmětů, od nábytku a od stěn a je ovlivněno barvami v pokoji.

LED lustr do obýváku Light4home představuje vynikající řešení moderního a ekonomického osvětlení. Umožňuje dokonale kombinovat styl, design a modernost, a zároveň výrazně snížit náklady na elektřinu, aniž by se musela snížit intenzita osvětlení.

Pokud není moderní lustr v obývacím pokoji na místě, můžete se vždy rozhodnout pro klasičtější styl, který musí být vždy vhodný pro typ nábytku zvoleného pro toto prostředí. Tyto lustry pro klasické bydlení mají obvykle více rafinovaný styl, využívají kombinace různých tradičních materiálů, především skla a kovu.

8705-cl221-pla81-cp024-full(1)-1500x1500

Velikost a výška lustru v obývacím pokoji

Pokud je nutné osvětlit malý obývací pokoj, je důležité zvolit lustr odpovídajících rozměrů, nejlépe o průměru pod 50 cm nebo složený z několika malých prvků.

Pokud je naopak obývací pokoj velmi prostorný, je dobré zvolit velký lustr o průměru větším než 50 cm, aby bylo v prostředí zajištěno odpovídající základní osvětlení, které lze doplnit dalšími zdroji světla. Ideální tvar lustru v obývacím pokoji neexistuje: vše se liší podle výšky stropu, protože nízké stropy budou vyžadovat lehčí a méně výrazné lustry, naopak v případě poměrně vysokých stropů, je možné zvolit impozantnější lustr.

About the author