Už to není jako dřív. Ale bude, zkuste naše tipy

Mluvit, mluvit, mluvit

Pokud cítíte, že potřebujete opravdu pomoc, můžete vyhledat odborníka například psychoterapie praha. Ale jestli to chcete zkusit nejprve sami, pojďte si přečíst pár tipů. Nejčastěji bývá zakopaný pes v komunikaci. Manželé spolu neumí mluvit, aniž by jeden druhého ponižovali, tónem řeči naznačovali, že jeden má navrch nebo spolu dokonce nemluví vůbec. Samozřejmě nemyslím tím, že se nedomlouvají, kdo vyzvedne děti ze školky a kdo koupí chleba. Myslím, že spolu nemluví o opravdu důležitých věcech. O tom jak se měli v práci, co je trápí, co jim udělalo radost a podobně.

nesprávná_komunikace

Náš tip: zajímejte se o partnera. Ale opravdu. Ne že budete poslouchat jen napůl. Vaše drahá polovička, musí cítit zájem ne jen otázky ze zdvořilosti.

Jako kdysi

Vzpomínáte si ještě na motýly v břiše, když jste šli s partnerem na první, druhé, třetí rande? Jak jste pokaždé, když vám pípnul telefon, doufali, že píše on? Jak jste si dokázali posílat SMS ve dne v noci? Toulali se jen tak po městě sem a tam? Dozajista to byly krásné časy a většina párů na ně vzpomíná doteď. Zkuste se s partnerem vrátit na místa, kde vám spolu bylo dobře. Zkuste hodit za hlavu starosti běžných dní a flirtujte. Uvidíte, že to ve vás probudí touhu a vášeň jako kdysi.

spolu_kdekoliv

Vymezte si čas, který budete trávit jen spolu jako svobodní jedinci, kteří mohou cokoliv.

V posteli nebo jinde

Potřeboval i oživit i váš intimní život? Sklouzli jste do stereotypu, ve kterém milování probíhá každou středu a sobotu? Nebo jenom středu? Nebo jen první středu v měsíci? Možná máte pocit, že to vyhovuje vám i partnerovi, ale je to cesta do pekla. Určitě není nic špatného na tom se domlouvat, kdy se budete milovat. Ale striktně teď musíš? Co k tomu ještě něco přidat? Pošlete manželovi zprávu do práce, že ho budete čekat na odlehlé lesní cestě a pomilujte se v autě. Určitě ho tato změna mile překvapí. A zkuste čas od času vymyslet něco neobvyklého vy i partner. Věřte, že vám to okoření váš sexuální život.

About the author