Stěhování bez komplikací si přeje každý


Stěhování Praha Odnes to s profesionály bývá obvykle bezproblémové, když spolu důsledně komunikujete.

Začněte tříděním – Mistr Bílek ve filmu „Kulový blesk“ poznamená ve slabé chvilce, kolik toho člověk za život dokáže nashromáždit. Je to docela běžný jev, není to nic výjimečného a stává se, že se takové předměty ocitnou ve sklepě nebo v odkládacím prostoru některých skříní, kde pouze zaclání a vůbec je nevyužíváte. Buďte v tomto směru velmi důslední a nastavte sami sobě důkladné zrcadlo, každou zbytečnost někomu darujte, prodejte s předstihem v bazaru nebo ji jednoduše vyhoďte. Velké kusy, jako je starý či poškozený nábytek, vám mohou stěhovací firmy odvézt na sběrný dvůr v rámci stěhování.

stěhování krabic

Kolik balicího materiálu – ideální je, jestliže vám stěhovací firma může zapůjčit kartonové krabice. U nich se jen stěží odhaduje předem, kolik jich budete skutečně potřebovat. Některé stěhovací firmy vám zajistí i bublinkovou fólii a tenkou pružnou fólii na balení nábytku a velkých spotřebičů. Nezapomeňte, že budete potřebovat i lepicí pásku (nejlépe s mechanickým odvíječem) a také popisovací fix (nejlépe lihový).

klíč na krabici

Hlaste předem problematické předměty – za běžné věci v domácnosti se považuje pračka, chladnička, televize, rozkládací i nerozkládací nábytek, koberce, věci v krabicích, svítidla a lustry, zrcadla atp. Za nadstandardní už se označuje trezor, klavír, velkoplošná televize, akvárium, starožitnosti, které neprojdou futry dveří a musí se spouštět oknem, kuchyňské linky včetně odmontování plynových spotřebičů, vestavené skříně na míru a další nábytek, který chcete, aby stěhovací firma rozebrala a na novém působišti znovu sestavila. Raději nahlaste cokoli, co vám připadá obtížnější, kdybyste to museli stěhovat vy, čím lépe je stěhovací firma informovaná, tím rychlejší proces celého stěhování.

About the author