Toner HP 652 pro domácí i firemní využití

Někteří z vás možná ještě pamatují dobu, kdy y výpočetní technika byla v plenkách, a kdy se za počítač považoval pouze stroj umístěný v podnikových suterénních objektech, klimatizovaných a obsluhovaných operátory v bílých pláštích. Počítač zabíral obrovskou plochu v místnosti a byla k němu připojena velkokapacitní tiskárna. Většinou šlo o tzv. řetězové modely s podavačem perforovaného papíru. Tyto zastaralé typy pak ukončily svou životnost na konci 90. let, kdy je začaly vytlačovat tiskárny jehličkové, připojené k tzv. PC (personal computeru), obvykle řady 386 a 486.

kopírk s papírem

Jehličkové tiskárny byly často poruchové, problémy vznikaly v souvislosti s připojením k počítači a také v samotných tiskových komponentech. V přístroji se nacházela tisková hlava společně s textilní páskou, která se navíjela do speciálního boxu, a zařízení nebylo zdaleka tak spolehlivé, jako současné typy inkoustových a laserových tiskáren.

Je lepší inkoust nebo toner

Nelze jednoznačně říci, že by byl lepší jeden nebo druhý. Ať už jde o toner HP 652 primatisk.cz nebo TN-1050, anebo PGI 580, vždy jde o výrobky špičkové kvality. Někteří lidé označují tyto dva základní současné typy počítačových periferií soubojem dvou různých mechanismů, můžete zaslechnout termíny „souboj Titánů, alfa a omega, prášek versus tekutina“, a tak podobně.
Oba principy plní svou funkci velmi spolehlivě a vždy záleží na tom, co si od tisku slibujete, a pro jaké účely jej využíváte.

fax, kopírka a tiskárna

Inkoust– pokud tisknete jen občas, a to velice různorodě, od běžných dokumentů až po fotografie, sáhněte po inkoustové. Zvládne v požadované kvalitě cokoli a u lepších zařízení je vynikající i kvalita tisku na fotografický papír.
Toner – ideální pro domácí nebo firemní kanceláře, velmi dobré jsou ostré přechody drobného písma, což vynikne zvláště u drobných textů, štítků, grafů, dokladů, faktur, rozpočtů a podobných dokumentů. Může jít o černobílou nebo barevnou verzi a uplatnění nachází zvláště u velkokapacitních tisků, kde záleží na rychlosti. Laserové tiskárny jsou vhodné pro domácí nebo firemní kancelář a při velkém počtu tištěných kopií vykazují nižší provozní náklady ve srovnání s inkoustovými tiskárnami.

About the author