Stezky odvahy

Dříve byla naše dětství podstatně barvitější, zajímavější, dobrodružnější. Možností, jak se bavit, čím se bavit, s kým se bavit bylo mnohem více a také jsme toho náležitě využívali. Měli bychom se vrátit ke kořenům a připravovat dětem opravdovou zábavu, která je ohromí. Dětství máme jen jedno.
Cesta, koleje, otec se synem.
Bojovka, bojová hra, stezka odvahy, bobřík odvahy, stopovačka, aj.: toto jsou všechno názvy pro dobrodružství, které by každé dítě mělo zažít.
Existují noční bojovky, existují denní bojovky, existují denní stopovačky, existují noční stopovačky, existují strašidelné bojovky. Občas se nám zaštěstí a naše dítě tuto hru absolvuje na školním výletě, na škole/školce v přírodě nebo během letního tábora, ale věděli jste, že můžete takovouto bojovou hru připravit i Vy sami svým dětem.
O co by mělo v tzv. bojovce jít?
·         předem označená cesta
·         skupinová nebo jednotlivci
·         úkoly
·         strašidla
·         na konci najdeme odměnu, poklad
I Vy jako rodič takovouto stopovačku můžete pro své dítko přichystat. Můžete ji přichystat jen pro své dítě nebo ji můžete přichystat pro své dítě a jeho kamarády. Stejně tak to může připravit i skupinka více rodičů.
Určíte si cestu, dobře ji označíte a děti vyrazí na jejich misi. Cestou plní úkoly, sbírají fanty a na konci je obvykle čeká nalezení pokladu.
Můžete si připravit různé tematické stezky odvahy: strašidelné, sportovní, o přírodě, aj. Pro tento druh zábavy Vám stačí jen nápad, představivost, kreativita a dobrý úmysl.
Kamarádky, příroda, louka.
Úkoly mohou během jejich cesty plnit různé, mohou odpovídat na otázky, mohou plnit různé úkoly, stavět domečky pro zvířátka, sbírat kytičky, listy a kamínky, bojovka může být prokládána sportovními úkoly. Můžete připravit strašidelnou stezku odvahu, kdy stačí jen projít určitou trasu ve tmě, například s baterkou, nebo pokud jsou děti už větší, můžete přidat i pár strašidelných stanovišť a strašidel.
Uvidíte, že Vaše děti si celou hru neskutečně užijí a jejich rozzářená očka budou nezapomenutelná.

About the author