Shiny pokémoni, které je nejobtížnější chytit

Je jasné, že některé shiny pokémony jde chytit snáze než jiné. Ti, jejichž lov je náročnější, samozřejmě patří mezi cennější a vlastnit jednoho z nich je opravdu prestiž. Jací jsou tedy ti nejvzácnější? Zde nebudu zmiňovat ty, které lze získat pouze na akcích pořádaných Nintendem, nýbrž pouze ty, které může chytit kdokoliv. Pokud má dostatek trpělivosti.
 hra Pokémon Red
Mezi náročnou skupinu pokémonů patří Salazzle a Vespiqueen. Ti se vyvíjejí ze Salandita a Combee, ovšem vyvíjejí se pouze exempláře ženského pohlaví. A aby toho nebylo málo, šance, že natrefíte na holku, je pouhých 25 %.  Šance, že daný exemplář bude shiny, je u Salandita 4250:1 a u Vespiqueen, pokud ji hledáte ve hrách čtvrté generace, dokonce 8500:1. Takže se musíte modlit nejen, aby daný exemplář měl onu vzácnou barvu, ale také aby měl správné pohlaví, na které je šance pouhých 25 %.
 
Mezi další známé lokace, kde je těžké vybraný druh v alternativním zbarvení získat, je Safari zóna ve třetí a čtvrté generaci her. Proč je zde tak těžké pokémony chytat? Protože na rozdíl od ostatních míst s nimi nebojujete klasicky, nýbrž po nich můžete házet kameny (zvyšují pravděpodobnost chycení, ale zároveň i zvyšují pravděpodobnost, že vám příšerka uteče) a návnady (snižuje pravděpodobnost chycení, ale i útěku), nebo SafariBally, což jsou speciální pokébally, které se používají pouze na tomto místě. A ano, zvláštností je, že pokémon může ze zápasu sám utéct. A pokud je daný pokémon shiny, znamená to, že je ztracen navěky. Samozřejmě některé druhy mají větší pravděpodobnost útěku než jiné. Nejznámější je Chansey, která nejenže se objeví pouze ve 4 % případů, navíc je tu pouze 9 % šance, že ji chytíte. A aby toho nebylo málo, má největší tendenci ze zápasu utéct. Proto i jen vidět shiny Chansey v Safari zóně je zážitek hodný oslavy. Do dnešního dne jsou pouze 4 zdokumentované případy, kdy se podařilo takto zbarvenou Chansey v Safari zóně chytit. 4 případy za 10 let.
 pokéball na polštářku
Dobrá, co může být těžšího? Máme tu ještě jednoho kandidáta. Tím je Munchlax z Sinnoh. Munchlaxe získáte tak, že potřete specifické stromy medem, počkáte 6 – 12 hodin a poté daný strom zkontrolujete. Šance je, že se na něm objeví pokémon. Zde je ale háček. V celém Sinnoh je 25 stromů, které lze takto použít. Munchlax se objevuje pouze na 4 z nich. A ty 4 jsou jiné pro každou hru, takže nezbývá, než zkoušet. A i na správných stromech je pravděpodobnost, že se objeví, pouhé 1 %. Navíc nesmíme zapomínat, že máme pro každý strom pouze jednu šanci za 6 hodin. A když k tomu ještě přidáte to, aby měl onu zvláštní barvu, pak je to úkol téměř nadlidský.
 
Všichni zmínění pokémoni jsou cílem každého, kdo se specializuje na chytání právě odlišně zabarvených exemplářů. Jsou doslova svatým grálem, po němž každý touží. A není lepšího pocitu, než po dlouhé a dlouhé době jednoho z nich chytit. Tak směle do toho! Možná i vy budete jedním z těch šťastných.

About the author