Existuje i půjčka pro problémové žadatele?

Je poměrně smutné, jak daleko jsme se dostali od původního účelu půjček. Tím bylo pomoci lidem v těžké finanční situaci překlenout ono období a pomoci jim začít znovu. Nyní jsou však určeny především pro ty, kteří ač peníze mají, si chtějí okamžitě koupit nějakou dražší věc a z nějakého důvodu nechtějí počkat, než si na ni našetří.

Přesto o ně žádají i lidé, kteří skutečně peníze nemají a potřebují je k tomu, aby se odrazili ode dna. Takoví jsou však obvykle v bance odmítnuti, a to z toho důvodu, že je velká pochybnost, zda bude dlužník schopen půjčku řádně splácet.

pujcka1

Avšak co mají tito lidé dělat? Naštěstí existují společnosti, které poskytují půjčky pro problémové žadatele FAHD. Avšak, z důvodů naznačených výše, není vše tak růžové, jak by se mohlo zdát. Musíme si totiž uvědomit, že poskytovat půjčky těmto lidem je poměrně riskantní, zvlášť pokud již navíc mají záznam v registru dlužníků.

Není tedy divu, že tyto firmy přijímají opatření, jak tyto ztráty minimalizovat. Tím prvním, se kterým se setká každý, jsou vyšší úroky a poplatky ve srovnání s těmi, které nabízí banka. To znamená, že za samotnou službu půjčení peněz zaplatíte vyšší částku. Firma tak z jednoho řádně platícího klienta získá více peněz.

To však samozřejmě obvykle nestačí, koneckonců vzhledem k lidské povaze i k tomu, že tito lidé obvykle postrádají větší finanční gramotnost a schopnost dlouhodobého plánování financí, je podíl neplatičů mnohem vyšší. Co s tím?

pujcka2

Zde přichází ke slovu právě systém poplatků, především pak úroky z prodlení. Ty samozřejmě nebývají nejmenší. Po nějaké době, kdy se částka dostatečně navýší, jsou peníze vymáhány, a to často dost tvrdě, za pomoci nejrůznějších specializovaných firem. I ty si samozřejmě účtují poplatky za poskytnuté služby, které jsou připočítány dlužníkovi k dlužné částce.

Pokud ani toto nepomůže, pak následuje exekuce, kde je celá částka vymáhána a případně zabaveny a prodány věci v dané hodnotě. Jak je vidět, finanční společnost takto nemůže prohrát. Avšak zoufalých lidí je mnoho. Asi proto tyto firmy rostou jako houby po dešti.

About the author