Znalosti na počítači


Informační technologie je pro někoho velice důležitá. Záleží ale také na tom, jak člověk se k tomu postaví. Anebo k čemu potřebuje počítač či informační technologii. Mě samotnou vždycky na informační technologii zaujme fakt, že je to vlastně takové zajímavé, a ne každý člověk se v tom vyzná. Tady nejde o to, jak kvalitní máte počítač, jestli váš počítač je výkonný anebo není. Jednoznačně, když nebudete umět zacházet s počítačem, nebudete znát základy informatiky nebo informační technologie, tak vám i ten nejluxusnější a nejvýkonnější počítač bude asi na nic.

Konečně mám výkonný počítač.

Já mám také opravdu hodně výkonný počítač, i když samozřejmě na něm nepracuji stále, ale mám ho spíše takhle pro zábavu a pro vlastní užití. Tak ale i tak jsem chtěla mít nějakou kvalitu. Vzpomínám si, jak jsem si dříve pořídila úplně ten téměř nejlevnější počítač za osm tisíc korun. Když jsem potom s tím doma pracovala, tak po týdnu už jsem toho litovala, že jsem si třeba alespoň nedala navíc deset tisíc korun, abych si mohla koupit třeba dražší notebook nebo dražší počítač. Tady zase musím uznat, že čím dražší počítač nebo tablet nebo notebook, tak tím lepší výkonnost bude mít.

Máte také dokumenty k počítačům?

Samozřejmě, že také musíte znát informací, technologii anebo vlastně postup toho, jak co objednat anebo jak třeba s počítačem zacházet. Ale co vám mohu doporučit, tak nejlepší je, když se třeba někoho zeptáte, jestli by vás třeba někdo nechtěl něco naučit. Anebo co třeba nějaký počítačový kurz? I v počítačovém kurzu se toho naučíte opravdu hodně. Já jsem chodila do dvou počítačových kurzů a jsem opravdu ráda, že jsem tohle absolvovala. Nebylo to zadarmo, ale řekla jsem si, že jsem se alespoň něco dozvěděla. Kdo chce mít kvalitní počítač, tak by byla opravdu veliká škoda, kdyby s tím neuměl zacházet a nic by o tom vůbec nevěděl. A jak jste na tom vy?

About the author