Život online

Dnešní doba je doba zrychlená a uvědomuje si to i mnoho firem poskytující různé produkty i služby. Data Českého statistického úřadu udávají, že na různých e-shopech v druhém kvartálu roku 2017 nakoupilo až 4,5 milionů Čechů. Nakupování online se tak stalo hitem – na e-shopech lze nalézt zboží pro které bychom jinak museli až přes půl republiky. Pomocí několika kliknutí může další den u dveří zazvonit doručovatel s objednanými položkami. Díky tomu je také potřeba neustálé práce skladníků a řidičů, stejně tak jako programátorů pro tyto e-shopy. Dále je také možné nakupovat potraviny a nechat si je dovézt domů ve vybraném čase – vhodné pro nakupování cestou domů ve vlaku.
 internetová kavárna
Kromě nakupování lze ale pohodlně z domova spravovat své finance, což například zahrnuje založení bankovního účtu, placení nebo investice do cenných papírů. Dnes dokonce existují banky, u kterých je možné vyřídit hypotéku online.
 
Také prodeje nebo pronájmy nemovitostí, práce (díky Skype i včetně pracovního pohovoru) nebo láska se dnes hledá převážně online. Na některých fakultách platí i to, že přihlášku na vysokou školu vyřídíte výhradně online. Ohledně vzdělávání existují i weby, které zajišťují doučování prostřednictvím videokurzů a u některých (převážně zahraničních) můžete po zaplacení dané částky dostudovat celý modul a vysloužit si tak titul.
 šestiruký muž
Taktéž lze online vydělávat peníze – ať už se jedná o vlastní podnikání, psaní, marketing nebo programování. Zvýšená flexibilita zaměstnanců vede k častějšímu cestování, které si mimochodem lze taky zařídit online včetně nákupu letenek a rezervace v hotelu nebo Airbnb.
 
V této oblasti lze zajistit snad veškerý život online, od vydělávání peněz přes jejich utrácení až po socializaci na sociálních sítích. Díky těmto službám můžeme objevovat spoustu nových příležitostí a šetřit svůj drahocenný čas. Jediné, co nám snad chybí jsou online úřady.

Nezařazené

About the author