Provádět ranní rituály má smysl

Zcela jistě má každý z vás ráno určené nějaké zvyky, které dělá pořád stejně hned po okamžiku, kdy vstane z postele. Takové rituály jsou ve své podstatě nesmírně důležité k tomu, abyste do nového dne vkročili správnou nohou, plní elánu a energie. Takže pokud je nemáte, budete si jich muset udělat. Má to totiž své důvody.
jogurt s ovocem

▪        Přísun nové energie

V případě, že se vaše ranní rutina bude pravidelně opakovat, získá vaše tělo energii k tomu, aby fungovalo ze všech sil. Vaše vědomí přepne na stav, kdy bude přesně vědět, co právě nastane a rozloží si energii na jednotlivé činnosti rovným dílem.

▪        Méně stresu a paniky

Skutečnost, že budete ráno přesně vědět, jaké úkoly chcete stihnout a které na vás nepočkají, vás přivede do větší pohody, pokud budete mít rituál, díky kterému se k nim dopracujete postupně a bez větší paniky z toho, že nestíháte.
Rozložte si jednotlivé aktivity od těch lehčích po ty náročnější, kdy dáte vašemu tělu šanci, aby se probralo k tomu, jich i splnit.
nařízený budík

▪        Jistota, že jste stihli vše, co ráno potřebujete

Ať už patří k vašemu přívalu spokojenost, dát si ráno šálek čerstvé kávy, teplou a dlouhou sprchu nebo vydatnou snídani, je nutné, abyste si to dopřáli stůj co stůj. Protože taková jistota, jakou je splnění vašich představ o dokonalém začátku dne vás ujistí, že zbytek dne už proběhne hladce a bez větších komplikací.
Proč? Jednoduše budete vědět, že se vám ráno dostalo všech vašich potřeb, které jsou nutné k tomu, abyste později podali fantastický výkon.
šálek na knize

▪        Naplánování každé aktivity

I když nejste typ, který by si něco plánoval, ranní rituál by toho měl být výjimkou. Pokud si váš čas rozvrhnete do detailu, nebudete nikdy chodit pozdě, vždy budete mít přehled o tom, co vás čeká a zachováte si chladnou hlavu v naprostém klidu ještě předtím, než opustíte váš byt.
Taktéž není na škodu vědět, že jste ráno rozházeli celý byt, jen abyste něco našli a rychle se vypravili tam, kam máte. Pořádek vás tedy v tomto případě určitě nemine. A co více si po příchodu domů přát než to, že budete mít minimum práce s úklidem.

Nezařazené

About the author