Jak ušetřit a žít více ekologicky?

Přemýšlíte. jak ušetřit nějaké peníze, nebo i jak ušetřit přírodu? Zde se dozvíte pár tipů, jak ušetřit každý den alespoň pár korun.

1) Holicí strojek namísto žiletky
Většina žen i můžu se holí na denní bázi. Jestliže si pořád ještě kupujete jednorázové žiletky tak toho nechejte. Zaprvé koupí strojku ušetříte mnoho peněz, ale stejně tak i přírodu, protože jednorázová holítka se těžko recyklují.
Také za strojek vydáte peníze pouze jedenkrát a může vám vydržet několik let, jediné co, tak ho musíte nabíjet. Jestliže Vám přijde jako plýtvání i to dobíjení, existují i strojky na břitvy, které možná znáte od svých dědečků, ale v tomto případě musíte čas od času dokoupit jednotlivé břitvy.Ušetřené peníze

2)Nitroděložní tělísko
Antikoncepce ne netýká pouze žen, ale i mužů. Samozřejmě v tomhle případě je to na ženě, zda se pro tento způsob antikoncepce rozhodně, ale z hlediska ekonomiky a ekologie je to daleko levnější než ostatní způsoby. Nemusíte nakupovat drahé gumové kondomy, které ani popravdě nejsou nic příjemného, stejně tak si žena nemusí myslet na braní prášků, a často za ně utrácet. Za nitroděložní tělísko utratíte pouze jedenkrát, a to při zavádění.

3) Menstruační kalíšek
Tenhle bod je tedy určen primárně pro ženy a není sice na každodenní používání, ale stále se to váže k ekologii a šetření. Za vložky a tampony, které jsou opravdu pouze jednorázové, my ženy utrácíme opravdu mnoho peněz. Možná se to nezdá, ale koupí menstruačního kalíšku velice ušetříme. Stejně tak odpad z vložek a tamponů je neskutečný, je to vata a plast, takže se to úplně brzo nerozloží a když si spočítáte kolik je na světě žen a jak dlouho menstruují, tak je to hrozně moc odpadu.Zdravá příroda

Doufám, že jsem Vás ke konci mého článku příliš neznechutila, ale i menstruace je naprosto běžná věc a v dnešní době už by to nemělo být tabu. Snad Vás mé tipy naopak přiměly se více zamyslet nad tím, jak můžete ušetřit své peníze a i přírodu.

About the author